Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
33°C
14°C
JUTRI
35°C
16°C
3306

Izlet Društva upokojencev Andraž

Društvo upokojencev Andraž je v soboto, 7. maja 2022, organiziralo nepozaben izlet na Ptuj z okolico.

Zbrali smo se ob 8. uri pred Domom  krajanov v Andražu nad Polzelo. Izleta se je udeležilo 70 članov društva, zato smo potovali z avtobusom in kombijem. Najprej smo se ustavili na Ptuju, kjer nas je lokalna vodnica vodila skozi mestno jedro in nam predstavila veliko zanimivih zgodovinskih dogodkov. Nato smo se odpeljali do največje stare preše v Prlekiji, kjer smo imeli malico in degustacijo odličnih vin  ter njihovih dobrot. Pot smo nadaljevali v Destrnik, kjer smo si ogledali cerkev sv. Urbana. Tamkajšnji župnik nam je pripovedoval o zgodovini cerkve in značilnostih         kraja. Z veseljem smo okušali tudi dobrote iz cerkvenega vinograda.  Kosilo smo imeli v prijetni restavraciji in  nato čas za druženje. Naši člani so dobri pevci in že skoraj pozabljene ljudske in pastoralne  pesmi so spet oživele.  Z nami  sta bila harmonikar in kitarist, zato nam zares ni bilo dolgočasno.

Naslednji izlet načrtujemo v mesecu juliju v obmorske kraje.  

Sonja Zajc

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi