Druga zmaga Hopsov

Hopsi so na lokalnem derbiju v 3. krogu slovenske košarkarske lige za člane  zanesljivo prišli do druge prvenstvene zmage, ekipo Terme Podčetrtek so premagali z rezultatom 95 : 67.
Prvi polčas je bil izenačen, Hopsi so si dvakrat priigrali prednost devetih točk, vendar pa so bojeviti gostje vedno našli način za povratek v tekmo. Hopsi so v prvem polčasu vodili za pet točk in tudi v zadnji četrtini so prevladovali na parketu. Gostje so povsem popustili, domačini pa so z delnim izidom 21 : 2 prišli do prednosti 33 točk in zanesljive zmage. Najučinkovitejši pri Hopsih je bil kapetan Sandi Čebular, ki je dosegel 17 točk, Antony Collins je dodal 16 točk, Miha Vašl 10 točk itd.

To je bila za Hopse druga zmaga na državnem prvenstvu, v Pokalu Špar pa so med tednom doma premagali ekipo Hrastnika z rezultatom 116 : 65.