Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
32°C
15°C
JUTRI
33°C
17°C
1091

Dan gasilca in 110 let PGD Levec

V soboto, 22. junija 2019, je potekal  letošnji  dan gasilca Gasilske zveze Žalec, združen s praznovanjem 110-letnice Prostovoljnega gasilskega društva Levec. Prireditev  je potekala  na  letališču v Levcu, udeležilo pa  se je je nekaj sto gasilcev iz  vseh 32  društev  GZ Žalec, sosednjih  gasilskih zvez,  GZ  Slovenije, predstavnikov občin z župani in podžupani  ter številni drugi gostje ter krajani.

Prireditev  se je začela s parado  ob igranju koračnice  Godbe Liboje  in prihodom na prireditveni prostor, pod streho letališkega hangerja, kjer je  potekal uradni del  dogodka, po njem pa  je sledilo  druženje. Zbrane je uvodoma  pozdravil in  nagovoril župan Občine Žalec  Janko  Kos in ob tem poudaril  uspešno delovanje  GZ Žalec  ter  čestital PGD Levec  za jubilej. V nadaljevanju sta  govorila še  predsednik  GZ Žalec Edvard Kugler in predsednik GZ Slovenije Janko Cerkvenik.

Ob 110-letnem jubileju  je bronasto plaketo z vgravirano  letnico  prejel PGD Levec, in sicer iz rok predsednika Janka Cerkvenika, sprejel pa jo je namestnik predsednika PGD Levec Rok Guček. Gasilsko odlikovanje za posebne zasluge je prejel gasilski častnik druge stopnje Milan Pustoslemšek iz PGD Kapla - Pondor, ki v tem mandatu  opravlja tudi funkcijo namestnika predsednika GZ Žalec.  Poleg teh dveh priznanj  je bila  podeljena še plaketa Civilne zaščite, ki jo je  PGD Levec  ob 110-letnici delovanja podelil  vodja izpostave  Uprave  RS za zaščito in reševanje  Celje  Janez Melanšek.

Jubilej društva in  dan gasilca  je bogatila tudi priložnostna razstava najnovejših gasilskih vozil ter starih ročnih brizgaln kot tudi motornih brizgaln znamke  Rosenbauer, od najstarejše do najnovejše. Udeleženci pa so si  lahko ogledali tudi  prikaz gašenja z  letalom  Slovenske vojske  Pilatus. 

                              
Tone Tavčer

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi