Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
22°C
4°C
JUTRI
25°C
6°C
4966

Blagoslov prevoznih sredstev in udeležencev v prometu

Na Krištofovo nedeljo (god sv. Krištofa je 24. julija) v katoliški cerkvi v Sloveniji po svetih mašah blagoslovijo prevozna sredstva in udeležence v prometu. Ob tem lahko verniki oddajo tudi dar za srečno prehojen ali prevožen kilometer, ki ga namenjajo misijonski organizaciji Miva, ki skrbi za prevozna sredstva misijonarjev.
Blagoslov prevoznih sredstev in udeležencev v prometu je bil tudi v Župniji Polzela.  Po prvi in drugi sveti maši je šel duhovnik Jože Kovačec z ministranti  po vseh parkiriščih ob cerkvi in blagoslovil vozila ter udeležence v prometu. Ob blagoslovu so šoferji prejeli posebno nalepko, ob tem pa so bili povabljeni, da so darovali za prevozna sredstva slovenskih misijonarjev.
Tone Tavčer

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi