Logo MojaObčina.si
DANES
25°C
13°C
JUTRI
26°C
14°C
Oceni objavo

Ekskurzija na Dolenjsko

22.aprila 2023 smo se odpravili na ekskurzijo TRD Oplotnica. Najprej nas je pot vodila v Grosuplje k duhovniku Martinu Golobu, kateri je daroval mašo za naše društvo. Pot smo nadaljevali na Tabor nad Cerovim, tam nas je čakala vodička. Na tem hribu je cerkvica z obzidjem, ki je služilo za umik ljudi pred turškimi napadi. Nato smo obiskali še na Radenskem polju naravovarstveni center Žabja hiša v Mali Račni, ker skrbijo za ohranjanje narave. Po vseh zanimivih ogledih smo se ustavili v gostišču v Grosupljem na kosilu. V pozno popoldanskih urah smo se polni lepih spominov, dobre volje odpravili proti domu s postankom na Trojanah(obvezni krofi). Zahvala tudi šoferju TGA Jurič, ki nas je srečno pripeljal nazaj v Oplotnico.

Oglejte si tudi