0°C

ZBOR ČLANOV KARATE KLUBA IN RAZGLASITEV NAJUSPEŠNEJŠEGA TEKMOVALCA ZA LETO 2015

V soboto 27.2.2016 smo se člani Shotokan karate kluba Oplotnica, družili na rednem letnem zboru članov v gostišču Pozne, katerega se je kot gost udeležil tudi župan Občine Oplotnica Matjaž Orter. Predsednik kluba Boštjan Hmelak je v letnem poročilu kronološko zajel aktivnosti kluba v  preteklem letu. Slednjo je bilo za klub uspešno saj smo osvojili 159 medalj od tega 44 zlatih, 51 srebrnih in 64 bronastih medalj. V tekmovanju za Pokal Slovenije pod okriljem Karate zveze Slovenije, kjer se za končno uvrstitev točkujejo rezultati treh pokalnih tekem, smo osvojili 6 zlatih, 6 srebrnih in 7 bronastih medalj ter osvojili 8 mesto od 48 klubov. Na državnih prvenstvih smo skupno osvojili 8 medalj od tega tri na ekipnem, štiri na mladinskem in eno na članskem državnem prvenstvu. Dvakratna pokalna ter državna prvakinja v kategoriji mlajše kadetinje je postala Nia Ganzitti, ki je na balkanskem prvenstvu v katah za las zgrešila medaljo in se uvrstila na peto mesto.  Imamo odlično generacijo najmlajših, ki so  postali pokalni in državni prvaki v kategoriji ekipnih kat. Sicer pa so se prav vsi člani, ki so tekmovali iz tekem vračali z medaljami, če ne iz državnih, mednarodnih in pokalnih pa iz šolskih lig ter drugih turnirjev, za kar so v prvi vrsti zaslužni klubski trenerji. Že navedeni odlični rezultati Nie, so bili več kot dovolj, da je bila v skladu s statutom kluba razglašena za najuspešnejšo tekmovalko. Praktično darilo in priznanje ji je bilo podeljeno s strani predsednika na treningu v prisotnosti njenih sotekmovalcev in trenerke Šefke Golać.