POSTOJNA OPEN 2015

V soboto, 16.5.2015, se je deset članov Shotokan karate kluba Oplotnica, udeležilo mednarodnega turnirja v Postojni. Na mednarodnem turnirju, ki je na koledarju KZS in velja za enega izmed močnejših, so sodelovali tekmovalci iz šestih držav in številni klubi iz vse Slovenije. Zaradi velikega števila prijavljenih tekmovalcev so se kate izvajale z dvema tekmovalcema naenkrat, kar pa ni ustrezalo našim najmlajšim tekmovalcem (Tibor Hmelak, Benjamin Jelenko , Anže Lampreht, Vid Gorenšek) , ki so prav vsi izpadli. Še najdle je prišel Vid, ki je bil na koncu peti. Tilen Gorenšek je prav tako osvojil peto mesto, precej bolje pa se je odrezal Noah, ki je v močni konkurenci posegel po tretjem mestu. Pričakovano sta medalje v katah osvojila Andraž Burlak, ki je bil tretji in Nia Ganzitti, ki je v svoji kategoriji in kategoriji kadetinj osvojila dve srebrni medalji. V borbah so nastopali Noah Ganzitti, Jaša Hmelak, Bojan Bajraktarovič in Andraž Burlak. Noah je pokazal pogumno in napadalno borbo v kateri je izgubil zaradi kazni. Jaša je v repasažni borbi za tretje mesto izgubil po sodniški odločitvi. Andraž je kot vedno, tudi tokrat pokazal odlične borbe, kjer je dvakrat zmagal in na koncu osvojil peto mesto. Bojan, ki je tekmoval v borbah v kategoriji kadetov je izgubil v prvem krogu z rezulatom 1:3.

Čeprav se tekmovalna sezona pred poletnimi počitnicami približuje h koncu, je za oplotniški karate klub v mesecu maju še nekaj zelo pomembnih dogodkov. V soboto, 23.5.2015 v okviru občinskega praznika, prireja klub jubilejni 10. pokal občine Oplotnica. Zadnji vikend v mesecu maju pa bo ves klub stiskal pesti za tekmovalko Nio Ganzziti, ki potuje z otroško reprezentanco ter v spremstvu trenerke Šefke Golač, na 20. balkansko prvenstvo v Herceg Novi, Črna gora.