13°C
1°C
13°C

AFRICAN OPEN CADETS & JUNIORS TUNISIA 2017

Minuli vikend je v Tuniziji potekal IJF kadetski in mladinski turnir African open 2017, katerega so se udeležili tudi predstavniki Judo kluba Oplotnica.
Skupaj s trenerjem Petrom Vučino so v petek zgodaj zjutraj proti Tuniziji odpotovali Andreja Tomažič, Anej Dukarič in Alen Vučina.
Anej in Alen sta tokrat dosegla  velik uspeh, saj sta osvojila svoji prvi kolajni iz IJF turnirjev.
V soboto je na tatami najprej stopil Anej v kategoriji -66kg, kjer se je boril do finala. V finalu pa je moral priznati premoč nasprotniku iz Alžirije. Osvojil je srebrno kolajno.

Alenu je v finalu stal nasproti tekmovalec iz Alžirije. Alen je slavil že po prvi minuti z ipponom in osvojil svojo prvo zlato kolajno na IJF turnirju. Njemu v čast je zaigrala tudi slovenska himna.

Andreja Tomažič pa je po dokaj neugodnem žrebu tokrat ostala brez uvrstitve.

Anej je v nedeljo nastopal še med mladinci v kategoriji -73kg, kjer pa je osvojil 7. mesto.