V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.

14. PALIJEV MEMORIAL - Uradna tekma za ......

| |
25.05.2015      17:53

14. PALIJEV MEMORIAL - Uradna tekma za slovenski pokal

Patricija Brglez

V soboto, 23.5.2015 je v Ljubljani potekalo tekmovanje v judu - 14. Palijev memorial, ki ga je organiziral Judo klub Šiška. Tekmovanje šteje kot uradno tekmovanje za slovenski pokal za starostno skupino U16. Oplotničani so na tekmovanju med zelo močno konkurenco od 6 nastopajočih domov prinesli 5 kolajn.

Za zlato kolajno je poskrbela PATRICIJA BRGLEZ v kategoriji -63kg, kjer je najprej premagala Horvat Ano iz Judo kluba Olimpija, v boju za zlato odličje pa je bila boljša od Černilec Zale iz Judo kluba Triglav Kranj.

ANEJ DUKARIČ je nastopil v kategoriji -60kg, kjer je bilo kar 19 tekmovalcev. Prvo borbo je bil prost, drugo borbo je premagal Kunaver Jerneja iz JK Bežigrad, tretjo borbo je premagal zelo dobrega tekmovalca iz Jk Lika iz Hrvaške, v polfinalu  je bil boljši še od Ozmec Miha iz JK Bežigrad, v finalu pa je na žalost izgubil proti Meciklošek Jušu iz JK Bežigrad in osvojil srebrno kolajno.

ALEN VUČINA je tokrat nastopal v kategoriji -73kg in v kateri je bilo 10 tekmovalcev. Prvo kolo je bil prost, naslednjo je premagal Strmec Žana iz JK Zmajčki, v polfinalu je po zelo dobri borbi premagal državnega prvaka v tej kategoriji Martina Džambasa iz JK Ravne na Koroškem, v finalu pa mu je zmanjkalo moči proti Maju Suhadolniku iz JK ZMajčki in osvojil je srebrno kolajno.

ANDREJA TOMAŽIČ je nastopila v kategoriji +70kg in prav tako osvojila 2. mesto.

LARISA ČREŠNAR in MAJA GRACEJ sta nastopili v kategoriji -57 kg, kjer je bilo 8 tekmovalk. Larisa je osvojila 3. mesto, Maja pa 5. mesto.