10. POKAL OBČINE OPLOTNICA

Shotokan karate klub Oplotnica je v okviru občinskega praznika, dne 23.5.2015, organiziral jubilejni karate turnir, 10. Pokal občine Oplotnica. Turnirja, ki je bil letos prvič na koledarju KZS so se udeležili tekmovalci iz 15 slovenskih klubov (KK Kozjansko, WKSA Šentilj, KK G. Radgona, SKK Postojna, DR. za Karate Celje, KK Rogla, KK Loče, KK Trbovlje, KK Rudar Velenje, KK SH. Velenje, ŠD Dinamik Celje, Ichi Ban Laško, KK Ptuj, KK Velenj in SKK Oplotnica). Tekmovalo je 107 tekmovalcev v starosti od 6 do 17 let, v 37 različnih kategorijah in opravilo 179 borb in nastopov. Tekma je potekala brez zapletov in večjih poškodb v kategoriji kat, ekipnih kat ter športnih borb. Pred otvoritvijo turnirja, se je predstavila skupina z najmlajšimi člani SKK Oplotnica »karate vrtec«, ki je s svojim prikazom vaj navdušila in požela aplavz publike. V nadaljevanju je sledilo tekmovanje v katah in ekipnih katah turnir pa se je v popoldanskih urah zaključil s športnimi borbami. Najboljši tekmovalci so prijeli diplome in medalje v mlajših kategorijah pa tudi priročna darila. Prireditev je bila dokumentirana tudi s strani KTV Oplotnica. Na turnirju smo lahko videli nekaj zelo dobrih predstav, vsekakor je bila med njimi odlična izvedba kat s strani otroške reprezentanke Nie Ganzitti, ki je v absolutni kategorji  pričakovano osvojila zlato medaljo. Za Nio, ki je takoj po turnirju odpotovala v Novi Sad, kjer se je v nedeljo  udeležila močnega mednarodnega »Dunav Kup« in zmagala,  bomo naslednji teden vsi stiskali pesti z željo po čim višji uvrstitvi na Balkanskem otroškem prvenstvu v Črni Gori. Izkazalo se je tudi ostalih 14 članov našega kluba, ki so skupno osvojili 30 medalj od tega 5 zlatih, 15 srebrnih in 10 bronastih. Če ne bi prišlo da manjših poškodb v športnih borbah, ki so onemogočile nadaljnje borbe kar treh članov, bi bil izplen medalj še večji. Pokal za najboljši klub turnirja je tako pristal v rokah Oplotnice, drugo mesto je osvojil KK Rudar Velenje in tretje mesto KK Trbovlje.