Logo MojaObčina.si

Oplotnica

JUTRI
23°C
4°C
TOR.
13°C
7°C

delavnica za izgradnjo terapevtskega psa


Center za šolanje psov vodičev in psov spremljevalcev – CANIS – je med 20. in 21. 10. 2018 organiziral strokovno delavnico o izgradnji terapevtskega para vodnik – pes ter delu in preučevanju vpliva dela psa pomočnika na uporabnika.

 

Delavnica je bila namenjena vsem strokovnjakom, ki se pri svojem delu srečujejo z ljudmi s težavami pri odnosu z okoljem. Med delavnico smo imeli priložnost spoznati strokovne podlage za delo z ustrezno usposobljenimi psi na področju aktivnosti in terapij s psi. Psi so odlični motivatorji s številnimi pozitivnimi učinki posredovanja, čemur je bil namenjen tudi del delavnice.

 

Delavnico je vodila Valentina Horvat Kokalj, dipl. univ. sociologinja, veterinarski tehnik ter kinološka inštruktorica.


Udeleženci so pridobili mnogo novih znanj, napotkov in predlogov za nadgradnjo dela z uporabniki.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi