Logo MojaObčina.si
JUTRI
3°C
-4°C
NED.
3°C
-5°C
3969

Pojasnilo na objavo na spletni strani S srcem ZA Občino Oplotnica - Investicije v vodovod

Pojasnilo, lahko bi ga imenovali tudi replika, na pisanje g. Vladimirja Globovnika glede investicij v vodovod v času župana Vladimirja Globovnika in v času župana Matjaža Orterja, glede razlike v višini objavljenih dokumentov v višini 282.479,14 EUR.

Na spletni strani Občine Oplotnica je bila 30. 9. 2022 objavljena tabela s podatkom o investicijah v vodovod v času od 2007 do 2022 župana Orterja v višini 538.148,65 EUR. Znesek vsebuje vse investicije (tudi manjših vrednosti) v vodovod v navedenem obdobju vključno s stroški rekonstrukcij, adaptacij, obnov ter večjih popravil na vodovodnem omrežju in vodohranih pa tudi dela pri priključitvi novih vodnih virov.

V dokumentu Investicije v letih od 2006 do 2009 so navedene investicije večjih vrednosti; in kot je navedeno v uvodu, »kar nekaj investicij«. Res je, da so med njimi samo investicije v vodovod navedene v višini 255.669,51 EUR. Niso pa navedeni stroški obnov, rekonstrukcij, adaptacij in večjih popravil na posameznih vejah vodovodnega omrežja ter vodohranih. Le-ti so zajeti v tabeli z zneskom 538.148,65 EUR.

Iz navedenega je razumljivo nastala razlika med dokumentoma v višini 282.479,14 EUR. Podatek o investicijah v vodovod v višini 538.148,65 EUR je relevanten podatek iz Zaključnih računov s širšim obsegom prikazanih vseh stroškov investicij, rekonstrukcij, obnov ter večjih popravil vodovodnega omrežja ter vodohranov. V tabeli z zneskom investicij v višini 255.669,51 EUR pa je navedenih le nekaj novih investicij.

 

Oplotnica, 4. november 2022

                                                                                               Župan Občine Oplotnica

                                                                                                           Matjaž Orter

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi