Logo MojaObčina.si

Oplotnica

DANES
32°C
14°C
JUTRI
32°C
15°C
1255

Pogoji za pridobitev pravice do uporabe plakatnih mest v času volilne kampanje za volitve poslancev iz Republike Slovenije v evropski parlament, 26. Maj 2019

POGOJI ZA PRIDOBITEV PRAVICE DO UPORABE PLAKATNIH MEST V ČASU VOLILNE KAMPANJE ZA VOLITVE POSLANCEV IZ REPUBLIKE SLOVENIJE V EVROPSKI PARLAMENT, 26. MAJ 2019

 

V skladu z 8. členom Zakona o volilni in referendumski kampanji (Uradni list RS, št. 41/2007, 103/2007 - ZPolS-D in 105/2008 - odločba US ) vas obveščamo, da so organizatorjem volilne kampanje za volitve poslancev iz Republike Slovenije v Evrospki parlament , 26. maj 2019 na voljo vsa plakatna mesta v Občini Oplotnica brezplačno (prvi odstavek 8. člena ZVRK).

Na brezplačnih plakatnih mestih lahko organizatorji volilne kampanje plakate nameščajo sami pod pogojem, da zagotovijo enakopravnost pri lepljenju in nameščanju plakatov vsem organizatorjem volilne kampanje in ob tem organizator, ki prvi namešča plakat na plakatno mesto, le – tega namesti ob skrajni levi rob, vsak naslednji organizator volilne kampanje pa namesti plakat tik ob že nameščeni plakat.

Na plakatno mesto, ki je že polno, plakatov ni dovoljeno prelepiti ali jih sneti, ampak se plakat namesti na drugem plakatnem mestu, ki je še prosto.

Postavitev dodatnih plakatnih mest je dovoljena na vseh javnih površinah ob predpostavki, da ne ovirajo prometa in pešcev v skladu z Zakonom o pravilih cestnega prometa (Uradni list RS, št. 109/2010 in 57/2012) ter, da ne ovirajo normalne rabe javnih površin, in sicer brezplačno (drugi odstavek 8. člena ZVRK).

Pri postavitvi plakatnega mesta na privatnem zemljišču, si mora organizator volilne kampanje pridobiti soglasje lastnika.

Stroške odstranitve plakatov  nosijo organizatorji volilne kampanje. Plakati morajo biti odstranjeni najkasneje v roku 15 dni po dnevu glasovanja.

 

Številka: 041-2/2019-3

Datum: 4.3.2019

 

 

ŽUPAN OBČINE OPLOTNICA

MATJAŽ ORTER

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi