Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

pretežno oblačno
Danes dopoldne bo pretežno oblačno, predvsem v vzhodni polovici Slovenije bo tudi deževalo. Nekaj več sonca bo na Primorskem. Zapihal bo veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Popoldne se bo delno zjasnilo, še bodo možne posamezne krajevne plohe. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem okoli 30 °C.
17°C | 26°C
torek, 22.07.2018
17°C | 26°C
sreda, 24.07.2018
17°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
18°C | 30°C
petek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

1. tekmovanje za najtežji pridelek v občini ......


DRUŠTVA

| |
07.11.2016      19:07
A A

1. tekmovanje za najtežji pridelek v občini OplotnicaDeli:
V sredini meseca oktobra, smo člani Društva gojiteljev buč velikank v Oplotnici priredili tekomovanje za najtežjo bučo oziroma katerikoli drugi orjaški pridelek pridelan na domači zemlji. Na ogled smo postavili buče s katerimi smo sodelovali na državnem tekmovanju za najtežjo bučo v Slovenji v Mozirskem gaju. Na grajsko ploščad je kar precej občanov prineslo svoje velike pridelke, med katerimi so bili korenje, krmna pesa, rdeča pesa, koleraba, čebula, paradižnik, jabolka in seveda buče. Med lastnike najtežjih pridelkov so se uvrstili Žan Rak z bučo 74 kg, TD Oplotnica jabolko 0,60 kg in korenje 1 kg, Mira Kamenik krmna pesa 5,39 kg, Neli Valenčak, Eva Rak orjaška rdeča pesa, Polanec Jože paradižnik 0,90 kg, Anika Pliberšek čebula 0,90 kg. Presenečeni smo bili nad pridelki, ki so jih občani prinesli. Malo nam jo je sicer zagodlo vreme, a vendar nam je prireditev uspelo pripeljati do konca. Na stojnici smo obiskovalcem ponudili dobrote iz buč, od kruha do piškotov, ter kuhano vino. Vse udeležence smo nagradili z priznanji in simboličnimi nagradami sponzorjev, katerim se zahvaljujemo za pomoč pri izvedbi programa. Naši sponzorji so bili; Frizerstvo Miša, ITT Sebastjan Breznik, Oplast Tepanje, Gostišče pri Janezu, Gostilna Pem, Ivanka Vodovnik Oplotnica, Pekarna Strnad Oplotnica in posamezni lokalni pridelovalci vin. Na tem mestu še enkrat vsem skupaj in vsakemu posebej hvala za vaše prispevke. Zahvaljujemo se KTV Oplotnica za snemanje, še posebej gospodu Črešnarju, ki je z nami vztrajal od začetka do konca.
V upanju, da smo za prihodnje leto s svojimi bučami navdihnili čimveč novih gojiteljev, vas vabimo, da se nam pridružite. Naši pridelki pa so še do konca meseca novembra na ogled v Vrtnarskem centru Polegek Slovenske Konjice.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Oplotnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!