Logo MojaObčina.si

Oplotnica

JUTRI
19°C
12°C
TOR.
17°C
11°C
2649

Obvestilo za občane

Številka: 0910-1/2018-40

Datum: 6. 9. 2018

O B V E S T I L O

Ponovno opažamo, da so v javnost poslane preko različnih, tudi socialnih medijev, različne informacije. Želimo, da imate občani pravilne informacije, zato podajamo naslednje:

-odstop članice nadzornega odbora: v oktobru 2017 je bila podana odstopna izjava članice Nadzornega odbora Občine Oplotnica, nato je bil v decembru 2017 podan poziv za prijavo  za člana/članico Nadzornega odbora Občine Oplotnica, nakar je Občinski svet Občine Oplotnice na seji dne 12. 3. 2018 potrdil novega člana Nadzornega odbora Občine Oplotnica;

-odstop člana Komisije za gospodarstvo: zaradi imenovanja novega člana v Nadzorni odbor občine, ki je bil hkrati  član  Komisije za gospodarstvo in turizem v Občini Oplotnica, funkciji nista združljivi, kar opredeljuje 30. člen Zakona o lokalni samoupravi, in je bil povod za podano odstopno izjavo člana iz Komisije  za gospodarstvo in turizem v Občini Oplotnica;

-odstop člana Sveta zavoda Osnovne šole Pohorskega bataljona Oplotnica: na Komisijo za preprečevanje korupcije Republike Slovenije je bila podana prijava, da se uradna oseba ni izločila iz razprave in glasovanja, ko se je odločalo o sami osebi, katera je bila izvoljena v Svet zavoda Osnovne šole Pohorskega bataljona Oplotnica, posledično je bila podana odstopna izjava, Občina Oplotnica ima še vedno enega člana v Svetu zavoda Osnovne šole Pohorskega bataljona Oplotnica;

-odstop člana Občinskega sveta Občine Oplotnica: o omenjenem odstopu nismo seznanjeni, niti ni prispela nobena pošta na naslov Občine Oplotnica, tako, da ne vemo od kod ta informacija.

Lep pozdrav,               

                                               
Občinska uprava

Občine Oplotnica   

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi