Logo MojaObčina.si

Oplotnica

DANES
32°C
17°C
JUTRI
32°C
17°C
Deli
2666

POKLON PADLIM BORCEM V OPLOTNICI

Prekrasen sončen dan je obogatil letošnjo komemoracijo, ki jo je organizirala OO borcev za vrednote NOB Oplotnica.
V petek, 26. oktobra, smo se zbrali ob 10.30 in ob prisotnosti sorodnikov, številnih občanov ter učencev OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica izvedli spominsko slovesnost. Z njo smo se pred dnevom spomina na mrtve spomnili 59 domačih padlih borcev, ustreljenih talcev in umrlih taboriščnikov iz časa 2. svetovne vojne. 
Krajši kulturni program so oblikovali:
glasbena skupina ZIMZELENI
harmonikar: Stanko Smogavc
kulturne delavke: Bernarda Tič,  Anja Regoršek in Amalija Perbil
učenki OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica: Maša Jerot in Tina Pučnik, ki jo je z instrumentom spremljal učitelj Samo Jezovšek.
K slovesnosti dogodka sta prispevala še predsednica OO borcev za vrednote NOB Oplotnica, Maja Valenčak, ki je prebrala razmišljanje ob 1. novembru, in 92-letni še živeči partizan, ki je med prireditvijo ponosno držal prapor. Občinska KTV je posnela prireditev in poskrbela za dobro ozvočenje. 
OO borcev za vrednote je po končani komemoraciji položila cvetje pred partizanskimi obeležji v občini Oplotnica in napokopališču, kjer so pokopani nekateri padli borci za svobodo.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi