Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
12°C
JUTRI
23°C
16°C
Oceni objavo

Med vikendom popolna zapora odseka Topliške ceste

Med prihajajočim vikendom bo gradbeni izvajalec CGP zaključil zadnjo fazo celovite rekonstrukcije Topliške ceste na odseku med križiščem pri glavni avtobusni postaji in prehodom za pešce nad križiščem z Ulico Slavka Gruma. Za izvedbo asfaltiranja in ostalih zaključnih del bo zato na omenjenem odseku državne ceste v soboto in nedeljo, 27. in 28. maja, vzpostavljena popolna zapora, po zaključku del pa bo promet sproščen. Obvoz bo v času zapore urejen na relaciji Šmihelski most–Prečna–Straža–Srebrniče–Topliška cesta in obratno.

V času popolne zapore bo izvedeno fino asfaltiranje, urejeno bo tudi odvodnjavanje cestišča. Po izvedbi del bo ves promet na Topliški cesti dokončno sproščen. Investicijo v vrednosti 1,2 milijona evrov, ki obsega še rekonstrukcijo ceste do križišča pri Šmihelskem mostu, izgradnjo kolesarske steze in pločnika, pripravo komunalnih vodov in ureditev javne razsvetljave, v večjem deležu financira Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo, preostanek sredstev pa je zagotovila Mestna občina Novo mesto.

Oglejte si tudi