26°C

Na Novomeškem polmaratonu teklo več kot 700 tekačev

6. Novo mesto ½ maraton je zabeležil preko 700 tekačev, ki so tekli na različnih razdaljah. Nedelja je bila rezervirana za razdalje 5 km, 10 km in 21 km, ki so potekale po novih trasah. Za ogrevanje je poskrbela ambasadorka Savafit Urška Ahac, tekači so se na preizkušnjo podali v spremstvu DJ Tomyja Vertiga in v podpori napovedovalke Barbare Pirh, zmago sta si pa priborila Madžar Lomb Adám in Hrvatica Bojana Bjeljac.

Najhitrejši med moškimi je bil Lomb Ádám iz Benedek-Team (Madžarska) s časom 1:07:54. Sledila sta dva slovenska predstavnika Jakob Medved (Tek je lek) s časom 1:09:25 in Rok Puhar (AD Kronos) s časom 1:10:48. V ženski kategoriji je lansko zmago ubranila Hrvatica Bojana Bjeljac (AK Dinamo Zrinjevac) s časom 1:14:54. Drugouvrščena je bila domačinka Anja Fink (AD Kronos) s časom 1:16:58, tretjeuvrščena pa Madžarka Nagy Juli (Benedek-Team) s časom 1:20:31. Kljub pričakovanjem o novih rekordih, le-teh nismo videli, kar lahko delno pripišemo tudi visokim temperaturam.

Boštjan Vimpolšek je bil najhitrejši moški na 10-kilometrski razdalji. Ciljno črto je prečkal v času 34:11, kmalu za njim pa sta sledila Ante Živković (34:22) in Tadej Grilc (34:34). Zmagovalka na 10-kilometrski razdalji je bila Barbara Černičs časom 40:08. Sledili sta Kim Ameršek 40:18 in Breda Škedelj s časom 40:34, obe predstavnici AD Kronos. Na 10 km se je pomeril tudi Urban Kramar, podžupan Mestne občine Novo mesto.

Na najkrajši nedeljski razdalji so bili najhitrejši naslednji tekači. V moški kategoriji je suvereno zmagal Janez Mulej(Modri dirkači) s časom 16:07. Drugo in tretje mesto sta si pritekla predstavnika AK Bihač – Sanel Kasić s časom 17:28 in Anel Rahvamović s časom 19:26. Najhitrejše ženske so bile Pšenica Kovačič (Minami Kat) s časom 20:13, Helena Gleđa (AK FIT) s časom 20:36 in Nika Tisu (AK Sevnica) s časom 21:55. Na 5-kilometrski razdalji je nastopi tudi župan Gregor Macedoni, ki je sodeloval na vseh šestih izvedbah Novo mesto ½ maratona.