Logo MojaObčina.si

Novo mesto

DANES
32°C
14°C
JUTRI
30°C
16°C

Razgledna ploščad v zvoniku kapiteljske cerkve

V zvoniku stolne cerkve sv. Nikolaja oz. kapiteljske cerkve bo predvidoma spomladi prihodnje leto na voljo razgledna ploščad, ki bo tako obiskovalcem kot Novomeščanom omogočala pogled na mesto in okolico iz najvišje točke. Pogodbo za izgradnjo ploščadi in ureditev stopnišča v vrednosti skoraj 268.000 evrov (z DDV) sta na rotovžu podpisala župan Gregor Macedoni in direktor podjetja GPI tehnika Drago Muhič. Dela bodo po predhodnih arheoloških raziskavah stekla konec tega meseca, razgledna ploščad pa bo predvidoma zgrajena do konca marca prihodnje leto.

Razgledišče na zvoniku kapiteljske cerkve, ene najstarejših in najbolj značilnih znamenitosti Novega mesta, se bo nahajalo na višini 24 metrov nad tlemi, na nivoju zvonov oziroma oken, do njega pa bo vodilo približno 130 stopnic. Projekt v zunanjost cerkve ne bo posegal, v notranjosti pa bosta umeščeni dve vmesni platformi in dvosmerno stopnišče. Dostop do razgledne ploščadi bo s severne strani zvonika in bo ločen od cerkvenega prostora. Ob podpisu pogodbe je župan Gregor Macedoni izpostavil pomembnost novega turističnega produkta, ki bo obogatil novomeško ponudbo in obiskovalcem ponudil izjemne poglede po okolici Novega mesta. 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi