Logo MojaObčina.si

Novo mesto

JUTRI
1°C
-6°C
PON.
4°C
-5°C
2495

Od ponedeljka popolna zapora državne ceste v Šmihelu

Zaradi nadaljevanja prenove državne ceste v Šmihelu bo v ponedeljek po jutranji prometni konici vzpostavljena popolna zapora na odseku od križišča s Šukljetovo do križišča s Krallovo. Promet bo preusmerjen na relacijo Novo mesto (Kandijska cesta) – Pogance – Ruperčvrh – Škrjanče pri Novem mestu in obratno. Za stanovalce v neposredni bližini bo obvoz možen po zalednih ulicah (Krallova, Košenice).

Dela sicer potekajo v sklopu druge faze prenove državne ceste, ki zajema 700-metrski odsek med križiščem s Šukljetovo in odcepom za Regrške Košenice. Poleg prenove ceste bo zgrajen tudi pločnik in javna razsvetljava, dela pa se bodo predvidoma zaključila julija. Vrednost del je dobrih 856 tisoč evrov, pri čemer bo Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo prispevala dobrih 692 tisoč evrov, na Mestni občini Novo mesto pa bomo prispevali dobrih 163 tisoč evrov. V prvi fazi je bil prenovljen odsek od šmihelske cerkve do križišča s Šukljetovo, z Direkcijo Republike Slovenije za infrastrukturo pa smo že podpisali sporazum za sofinanciranje naslednje faze – od šmihelske cerkve do pokopališča.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi