Logo MojaObčina.si

Novo mesto

DANES
17°C
-3°C
JUTRI
15°C
3°C
Deli
673

Položili cvetje na grob Franca Uršiča

Župan Gregor Macedoni je danes v spremstvu poveljnika Vojašnice Franca Uršiča polkovnika Vasilija Maraša in predsednika Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Dolenjska Antona Klobčaverja položil cvetje na grob Franca Uršiča v Prečni.

Ob bližajočem se prazniku spomina na mrtve se spominjamo tudi Franca Uršiča, ki je bil 26. junija 1991  smrtno ranjen na Medvedjeku v cestni blokadi ob prvem napadu oklepnikov JLA BOV-3 na položaje pripadnikov Teritorialne obrambe. Težko ranjenega so pripeljali v bolnišnico v Novem mestu, kjer je 4. julija za posledicami ran umrl. Posthumno je bil odlikovan s častnim vojnim znakom, najvišjim vojaškim odlikovanjem za pripadnike Slovenske vojske, in častnim znakom svobode Republike Slovenije. Po njem se imenuje tudi novomeška vojašnica. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi