Logo MojaObčina.si

Novo mesto

DANES
19°C
11°C
JUTRI
20°C
9°C
3140

Na Nacionalni otroški parlament potujejo trije Novomeščani

V ponedeljek, 12. aprila, se je preko Zoom povezave odvil 31. regijski otroški parlament, na katerem je sodelovalo 25 osnovnošolcev. Mlade parlamentarce so pozdravili župan Mestne občine Novo mesto, gospod Gregor Macedoni, gospa Petra Zega, ZPMS in Vladka Škof, DPM Metlika in dolgoletna vodja regijskih parlamentov JV regije.

Zasedalo je 25 parlamentarcev iz jugovzhodne regije, ki so v petih skupinah razpravljali na temo Moja poklicna prihodnost. Pokazali so veliko znanja, spretnosti in sposobnosti komuniciranja. Njihove razprave so bile zelo konstruktivne, zanimive, polne idej in rešitev. Nanje smo lahko vsi ponosni.

Izmed seboj so parlamentarci izglasovali sedem predstavnikov, ki bodo JV regijo zastopali na 31. Nacionalnem otroškem parlamentu, ki bo v sredo, 21. aprila 2021:

1. MAKS ZORMAN (MONM)
2. MARKO KOSTELEC (OBČINA METLIKA)
3. ALJA SINRAJH (OBČINA ŠENTJERNEJ)
4. MAJ MIHALIČ (MONM)
5. ZOJA VERBIČ (OBČINA ŠENTVID PRI STIČNI)
6. NIKA BURGER (MONM)
7. ZARA KAVČIČ (OBČINA ČRNOMELJ)

Na Nacionalnem parlamentu bosta kot novinarki lahko prisotni obe voditeljici regijskega parlamenta:
MANCA MIHELČIČ (Občina Metlika)
LIDIJA MIHAJLOVIĆ (Občina Črnomelj)

Čestitke udeležencem za prodorne debate!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi