26°C

Kempovci uspešno zastopali Slovenijo na Evropskem prvenstvu v karateju

Med 24. in 29. oktobrom je v Olimpijskem centru Novo mesto potekalo mednarodno tekmovanje - IKU Evropsko prvenstvo v karateju. Na tem tekmovanju so se z odliko predstavili novomeški Kempovci, ki so s ponosom zastopali barve Slovenije in dosegli izjemne rezultate. Na prvenstvu je sodelovalo več kot 1000 tekmovalcev iz 20 različnih držav.

Na prvenstvu so se pomerili predstavniki naslednjih držav: Italija, Romunija, Slovenija, Poljska, Hrvaška, Irska, Češka, Azerbajdžan, Nemčija, Severna Irska, Madžarska, Rusija, Severna Makedonija, Švica, Danska, Anglija, Norveška, Srbija, Španija in Ukrajina. Med temi vrhunskimi športniki je bilo v skupini kar 31 predstavnikov Kempovca iz Novega mesta, Litija, Ljubljane in Kopra.

Slovenski tekmovalci so v izjemno zahtevnih pogojih in v težkih trenutkih izkazali s svojo pogumom in športnim znanjem. Dokazali, da so Kempovci sposobni tekmovati na najvišji ravni evropskega karateja ter se uvrstiti med najboljše športnike v tej disciplini. Dosegli so naslednje izjemne dosežke: