Logo MojaObčina.si

Novo mesto

DANES
9°C
4°C
JUTRI
11°C
4°C

Za vikend v KS Gabrje

Krajevna skupnost Gabrje je prepletena z mnogo potmi in je prava izbira za izlet v naravno okolje, kjer se znajdete med pogozdenimi hribčki in šumečimi slapovi. Poleg naravnih danosti obiskovalce navdušujejo tudi kulturne znamenitosti, z veseljem se pa tja vrača vsak, ki spozna tudi gostoljubne Gabrčane.

Kraja Jugorje in Gabrje sta odličen cilj za pohodnike, ki želijo odmik od mestnega vrveža ter se podati na Gorjance, kjer je vzdušje pomirjajoče in vabljivo. Namigov za pohod in ogled tamkajšnjih znamenitosti je toliko, da lahko kotičke krajevne skupnosti Gabrja raziskujete vsak dan.

Namigi za pohod iz Gabrja:

 • Šumeči potok, Kržišče, Gabrska Gora, Šmiklavž, Pangrč Grm, Gabrje
 • Šumeči potok, Jugorje, proti nekdanjemu smučišču, zaviješ levo proti Čebelnjaku, mimo Lovskega doma, Knezovka, nazaj v Gabrje
 • s Šumečega potoka do Gospodične in Trdinovega vrha ali do Miklavža
 • po ulici Trdinova pot, Gomile, Pangrč Grm, Šmiklavž, Vrta, Gabrska Gora, Gabrje
 • Gabrje, mimo cerkve proti Lovskemu domu in nazaj čez Kavce v Gabrje

Lahko obiščete tudi krajevne turistične znamenitosti kot so:

 • prazgodovinska naselbina Grace nad Gabrjem in grobišče na Gomilah
 • cerkev sv. Janeza Krstnika
 • Šumeči potok, dve lepi pregradi s slapoma, hudournik
 • Gabrski vintgar
 • vaški studenec
 • Dom Lovske družine Trdinov vrh na Dulah
 • Kulturni in gasilski dom na Gomilah
 • Gabrska jama (globina 70 m)
 • ostanki italijanskih bunkerjev iz časa 2. svetovne vojne
 • Stara šola
 • Gasilski muzej na mestu bivše mlekarne
 • Učni čebelnjak v Bergeših
 • vinski gorici Kavce in Gabrska gora
 • izvir Gospodična
 • Tonijev Studenec
 • Sv. Jera in Sv. Elija na Trdinovem vrhu
 • Učna pot Trdinov vrh

Iz KS Gabrje bodočim obiskovalcem sporočajo, »Dobrodošli v svet Trdinovih bajk, v svet Gospodične, škratov, čarovnic. Dobrodošli v svet bogat z vodnimi viri, z gozdovi in njihovimi plodovi, svet z neokrnjeno naravo, divjimi gozdnimi živalmi. Dobrodošli v razkošje gastronomskih užitkov, predvsem pa lepih in urejenih vinogradov in odličnega cvička

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi