Logo MojaObčina.si

Novo mesto

JUTRI
33°C
17°C
NED.
35°C
19°C

Za svojstveno spoznavanje situl v Dolenjski muzej kar z mobilnim telefonom

Dolenjski muzej Novo mesto se pridružuje praznovanju Mednarodnega muzejskega dne, ki ga kulturne ustanove obeležujejo jutri, 18. maja, s preoblikovanim načinom spoznavanja situl. Arheološko dediščino lahko na ta dan brezplačno spoznate tudi s pomočjo aplikacije za pametne telefone, prost bo tudi vstop v vse ostale razstave.

Že leta 1977 je Mednarodni muzejski svet ICOM zaznamoval 18. maj kot Mednarodni dan muzejev, z namenom večje prepoznavnosti muzejev v družbi in njenega razvoja. Dogodkom, ki se na ta dan odvijajo po številnih muzejih po svetu, se bodo pridružili tudi v Dolenjskem muzeju Novo mesto.

Vabijo vas, da jih obiščete v torek, 18. maja 2021, med 9:00 in 17:00, ko bo vstop na vse njihove stalne in občasne razstave prost za individualne obiskovalce. Če boste želeli, boste lahko, na ta dan brezplačno, na stalni arheološki razstavi Arheološka podoba Dolenjske s pomočjo aplikacije za pametne telefone samostojno spoznavali situle in čas starejše železne dobe.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi