Logo MojaObčina.si

Novo mesto

JUTRI
24°C
14°C
SOB.
27°C
13°C
Deli
1007

Vinska kraljica Slovenije je Ana Pavlin iz Otočca

V Radencih so minuli petek za 24. vinsko kraljico Slovenije okronali Ano Pavlin iz Otočca. 24-letna študentka zadnjega letnika magistrskega študija turizma na ljubljanski ekonomski fakulteti je bila leta 2018 tudi cvičkova princesa. Svoji občanki je ob zasedbi prestola med drugim ponosno čestital podžupan Boštjan Grobler.

Ano Pavlin je v novembru 2019 izbrala komisija, ki jo Pomurski sejem oblikuje s predstavniki pokroviteljev in stroke. V letu 2020 bo predstavljala vse tri slovenske vinorodne dežele, slovenska vina, vinogradništvo, turizem in kulturno dediščino na številnih dogodkih doma in v tujini. Pavlinova je članica Društva vinogradnikov Grčevje, izkušnje v vinogradništvu si nabira že od otroških let, očetu pomaga pri delu v vinogradu, pri kletarjenju ter pri sprejemanju gostov na domači Matjaževi domačiji.

 

Vinsko kraljico Slovenije sta okronala ministrica za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano dr. Aleksandra Pivec ter predsednik uprave Pomurskega sejma Janez Erjavec.

 

Video reportažo iz kronanja si lahko ogledate na YouTubeu.

Avtor fotografij je Jure Zauneker.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi