Logo MojaObčina.si

Novo mesto

DANES
3°C
-5°C
JUTRI
2°C
-4°C

Spominski dan ustanovitve Novomeške čete

V torek, 29. oktobra, bomo z odprtjem razstave z naslovom En krompir, tri države, Okupacijske meje na Dolenjskem 1941– 1945 v Dolenjskem muzeju in s tradicionalnem nočnim pohodom na Frato ter slovesnostjo na Frati obeležili spominski dan ustanovitve Novomeške čete.

Odprtje razstave bo v predavalnici Dolenjskega muzeja ob 17. uri, tradicionalni nočnemu pohodu pa se boste lahko pridružili na naslednjih izhodiščnih točkah:

  • v Prečni, grad Luknja, ob 16. uri,
  • v Žužemberku, grad Žužemberk, ob 15. uri,
  • na Golobinjeku pri ključu, ob 17. uri.

Krajša slovesnost v Domu na Frati se bo začela ob 19. uri.

Občina sicer po statutu praznuje tri spominske dneve: 8. junij – v spomin na dan položitve temeljnega kamna za izgradnjo prvega narodnega doma na slovenskem ozemlju, 26. junij – v spomin na dan začetka osamosvojitvene vojne za samostojno Slovenijo, 29. oktober – v spomin na ustanovitev Novomeške čete.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi