Logo MojaObčina.si

Novo mesto

DANES
22°C
15°C
JUTRI
13°C
9°C

Potomka najstarejše vinske trte v mestnem jedru

Župan Gregor Macedoni je 29. 11. 2019 pred rotovžem iz rok mariborskega župana Saše Arsenoviča sprejel potomko najstarejše vinske trte, ki smo jo zasadili na začetku Pugljeve ulice v Novem mestu. Novo pridobitev smo ob zasaditvi blagoslovili, dve novomeški sadiki pa sta dobili tudi svojega skrbnika, to je postal Peter Korene iz Društva vinogradnikov Trška gora. 

Častni pokrovitelj potomke najstarejše trte v mestnem jedru je postal Mišo Andrijanič, pokrovitelj v imenu Zveze društev vinogradnikov Dolenjske pa Miran Jurak. V kulturnem programu so sodelovali ambasadorka cvička Lea Marija Colarič Jakše, aktualni člani cvičkovega dvora in pevska skupina Li La iz Folklornega društva Kres.

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi