Logo MojaObčina.si

Novo mesto

DANES
5°C
-2°C
JUTRI
3°C
-2°C

Mestna občina Novo mesto v času epidemije deluje nemoteno

V skladu z vsemi navodili in upoštevajoč vsa vladna priporočila, vam sporočamo, da Mestna občina Novo mesto ves čas epidemije deluje nemoteno. Kljub temu občane in občanke pozivamo, da v kolikor ni nujno, vse zadeve raje opravijo prek telefona in elektronske pošte.

 

Na Mestni občini Novo mesto smo dosegljivi prek številk:

SPREJEMNA PISARNA SKUPNE OBČINSKE UPRAVE OBČIN DOLENJSKE: 07 39 39 270

DEŽURNA ŠTEVILKA REDARSTVA: 031 390 401

VRATAR OBČINSKE UPRAVE: 07 39 39 202

TAJNIŠTVO DIREKTORICE OBČINSKE UPRAVE: 07 39 39 206

SPREJEMNA PISARNA URADA ZA DRUŽBENE DEJAVNOSTI: 07 39 39 289

SPREJEMNA PISARNA URADA ZA FINANCE IN SPLOŠNE ZADEVE: 07 39 39 289

SPREJMENA PISARNA URADA ZA PROSTOR IN RAZVOJ: 07 39 39 289

DEŽURNA ŠTEVILKA ZA NADZOR PARKIRIŠČ: 07 33 21 802 IN 031 211 293

KABINET ŽUPANA, TAJNIŠTVO: 07 39 39 244

KABINET ŽUPANA, VRATAR: 07 39 39 335

 

Ostale kontakte in elektronske naslove najdete na povezavi.

 

Stanje v Splošni bolnišnici Novo mesto

Iz Splošne bolnišnice Novo mesto so nam sporočili, da imajo danes hospitaliziranih 46 COVID bolnikov, od tega 7 na intenzivnem oddelku. Glede na trenutno epidemiološko situacijo oz. na porast okužb v državi, se pripravljajo na dodatne kapacitete, kar pomeni, da lahko zagotovijo do 80 COVID postelj. Poleg pljučne in infekcijske klinike za COVID paciente tako odpirajo še staro interno bolnišnico, hkrati pa sporočajo, da bo za vse bolnike poskrbljeno. Več informacij najdete v novici na povezavi.

 

Večina vrtcev odprta

Vodje vrtcev so nam sporočili, da ni večjih posebnosti od stanja, ki so ga zabeležili v ponedeljek, v vrtcu Pedenjped so danes odprli še dodatno enoto Videk, v oba večja vrtca je te dni prišlo še nekoliko manj otrok od predvidenih, vse ostale informacije o stanju v vrtcih najdete na povezavi.

 

Vzpostavili smo telefonsko številko za vprašanja in potrebe občanov v času epidemije

Na Mestni občini Novo mesto smo prejšnji teden vzpostavili telefonsko številko za vsa vprašanja in potrebe občanov v času epidemije. Dežurna telefonska številka je namenjena vsem občanom in občankam vsak dan med 7. in 20. uro. Za vprašanja smo tako dosegljivi prek telefonske številke 07 39 39 289, lahko pa nam tudi pišete na naslov mestna.obcina@novomesto.si. Dodatne informacije najdete na povezavi.

 

Ob razglasitvi epidemije na razmere pripravljen tudi štab civilne zaščite

Ob razglasitvi epidemije se je sestal operativni štab civilne zaščite. Pri tem so se predstavniki štaba seznanili s sklepom o aktiviranju Državnega načrta zaščite in reševanja ob pojavu epidemije oziroma pandemije nalezljive bolezni pri ljudeh v zadevi COVID-19, z dne 19. 10. 2020, ki ga je podal poveljnik Civilne zaščite RS Srečko Šestan. S sklepom je bil hkrati aktiviran tudi občinski načrt, ki ga je pripravil štab civilne zaščite. Več informacij o epidemiji in ukrepih najdete tukaj.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi