Logo MojaObčina.si

Novo mesto

DANES
15°C
7°C
JUTRI
17°C
7°C

Letos v prenovo 12 odsekov občinskih cest

V začetku septembra se bo pričela prenova dvanajstih odsekov občinskih cest na celotnem območju Mestne občine Novo mesto. Sanacija in preplastitve v skupni dolžini nekaj več kot 2000 metrov ter en usad v sedmih krajevnih skupnostih se bodo zaključile do konca letošnjega leta. Vrednost projekta je ocenjena na nekaj več kot dvesto tisoč evrov.

Cilj projekta je zmanjšati število cest, kjer je zaradi dotrajanosti ceste sam strošek rednega vzdrževanja prevelik. Izstopajo ceste, kjer je cestišče uničeno zaradi mnogih prekopavanj pri polaganju druge infrastrukture kot tudi zaradi same starosti asfaltne površine. Ceste se bodo sanirale v primeru, kjer je uničenost površine asfalta tako velika, da ni več smiselna delna sanacija. Izvedba bo zahtevala več delnih in popolnih zapor, na nekaterih odsekih bodo v določenih obdobjih zaprti tudi individualni priključki. V primeru popolnih zapor bo prevoz preko gradbišča dovoljen v dogovoru z vodjo gradbišča, obvozi bodo urejeni.

Preplaščeni bodo naslednji odseki: Kočevarjeva ulica (KS Bršljin), Trška gora, Črešnjice na vrhu, Črešnjice ovinek, Dolenja vas, Skalna ulica (KS Otočec), Grbe-II. Del (KSS Brusnice), Sanacija usada Gabrje (Gabrje), Daljni vrh, Gorenje Kamenje, Markljeva ulica (KS Bučna vas), Prisojna pot (KS Mestne njive), K Roku 1. faza (KS Regrča vas).

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi