Logo MojaObčina.si

Novo mesto

DANES
28°C
10°C
JUTRI
19°C
13°C

POHOD PO RAGOVEM LOGU, MAROFU IN NOVI SITULSKI POTI

V sodelovanju s Pohodniškim društvom Novo mesto smo ob Evropskem tednu mobilnosti izpeljali popoldanski pohod. Planiran pohod za v četrtek, 17. septembra 2020, nam je preprečila popoldanska ploha. Pohod smo zato prestavili na torek, 22. septembra na Dan brez avtomobila in ga v skrajšani obliki tudi izpeljali.

Na Glavnem trgu pred Rotovžem se je zbralo 24 neustrašenih pohodnikov in 1 kuža, opremljenih z dežniki in trdno odločenih, da gredo na pohod, pa če tudi bo deževalo. Veselo razpoloženi so zapolnili trg in pod nevihtnimi oblaki krenili na pot. Ob prvem postanku so si ogledali igrišče, reko in lepo urejeno obrežje pod Frančiškanskim samostanom. Povedana jim je bila še legenda o Ragovem logu. Ob nadaljevanju so si ogledali jez in kamne, za katere so iz legende izvedeli, kdaj in kako so nastali. Sledil je krajši vzpon, ko jih je zmotilo grmenje in so morali pot nadaljevati pod dežniki. Po malici so pohiteli na Ragovski most, se na njem ustavili in opazovali jez. V parku pred Srednjo šolo za turizem in gostinstvo so se dogovorili, da pohod zaključijo, ker je že močno deževalo. 5 najbolj pogumnih pa je s pohodom nadaljevalo. Prehodili so še novo krožno pot, ki je zgrajena nad obzidjem prazgodovinskega naselja. Pot je lepo urejena, z nje so lahko uživali v razgledu na Novo mesto. 

Vsebinsko in vremensko pester pohod so zadovoljni zaključili.

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi