Logo MojaObčina.si

Nazarje

DANES
18°C
10°C
JUTRI
19°C
3°C
Deli
2601

Povabilo k sodelovanju pri projektu LKOMP; krepitev kompetenc lesarjev z izobraževanjem na daljavo

POVABILO ZA USPOSABLJANJE NA DALJAVO (e-usposabljanje)

Usposabljanje za dvig poklicnih kompetenc lesarjev poteka na daljavo kot e-usposabljanje in sicer s pomočjo portala LKomp (https://LKomp.eu). Študijske vsebine so pripravljene kot kratka – od 2 do 3 strani teksta dolga – gradiva in so shranjena v računalniškem »oblaku«. 

Uporabniki lahko do e-vsebin dostopajo s pomočjo:
  1. osebnih (fiksnih/prenosnih) računalnikov, ki uporabljajo ali Windows ali Linux, ali iOS protokol;
  2. pametnih naprav kot so tablice in telefoni, ki uporabljajo iOS ali Android protokol (npr. iPhone ali iPad in Samsung…);
  3. interaktivne učilnice s pametno tablo.

Ciljne skupine, katerim je usposabljanje predvsem namenjeno so:

samozaposleni ali zaposleni pri s.p. ali d.o.o. s področja lesarstva;
nosilci in družinski člani dopolnilne dejavnosti na kmetijah;
izvajalci popoldanske dopolnilne dejavnosti;
dijaki in študenti lesarstva ter oblikovanja;

vendar tudi vsem ostalim, ki jih lesna predelava v nišne izdelke za šport/rekreacijo, zabavo in igro, turistične spominke in lesno galanterijo zanima. Usposabljanje je primerno tudi za brezposelne, ki z njim dobijo kompetence za zaposlitev in tudi starejšim (upokojenim), ki se ljubiteljsko ukvarjajo z lesno predelavo.

Program usposabljanja je sestavljen iz 74 tem (e-vsebin) s treh področij:

  1. tehnologije lesne predelave (30 tem);
  2. ekonomike poslovanja (25 tem) in
  3. marketinga s promocijo (19 tem).

Seznam vseh e-vsebin je dosegljiv na povezavi https://www.lkomp.eu/USPOS2.htm. Predvedeno je, da potrebuje slušatelj v povprečju 64 ur za razumevanje tematik in za opravljanje e-izpita. Ko slušatelj razume e-vsebino, lahko pristopi k opravljanju preizkusa znanja v obliki 5 vprašanj. V kolikor odgovori na vseh pet vprašanj pozitivno, potem lahko odgovarja na naslednjo e-vsebino. In tako vse do zadnje, 74. e-vsebine. Število opravljanj preizkusa znanja ni omejeno. Ko slušatelj pozitivno konča ves program, dobi elektronski e-certifikat opravljenega usposabljanja. Papirno obliko certifikata dobijo slušatelji na svečani podelitvi dvakrat letno.

Dokumenti, priloge
LKomp_POVABILO_USPOSABLJANJE- za splet(357 KB)

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi