Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

delno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
6°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
4°C | 21°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Praznično obeležili petletnico Bohačevega ......


OBČINSKE

| |
13.08.2015      16:57
A A

Praznično obeležili petletnico Bohačevega toplarja


Občina Nazarje je pred leti odkupila zidano gospodarsko poslopje, ki je sodilo k nekdanji večji domačiji v središču Nazarij. Poslopje, znano kot Bohačev toplar je bilo arhitekturna posebnost, zato so ga obnavljali s strokovnim sodelovanjem zavoda za varstvo kulturne dediščine. Prvo nadstropje so namenili stalni razstavi Nazarje skozi čas, v drugem nadstropju, imenovanem tudi gumno, so našli svoj razstavno prodajni prostor zgornjesavinjski rokodelci in izdelovalci predmetov domače obrti. V pritličju je občina namestila stojnice in uredila kmečko tržnico.


Deli:

Nedavno so ponudniki na nazarski kmečki tržnici v Bohačevem toplarju s prijazno slovesnostjo obeležili peto obletnico delovanja. Ob tem so pripravili izobraževalno zabavni program. Dogajanja so se udeležili tudi nekateri člani občinskega sveta.

V goste so prišle Ljudske pevke Lipa iz Šmartnega ob Dreti, ki so z lepim petjem in bolj redko slišanimi pesmimi obogatile sobotno tržniško dopoldne. S seboj so za vzpodbudo ponudnikom, da bodo s svojo dejavnostjo v toplarju še nadaljevali, prinesle tudi darilo, ki so ga izročile predstavnici ponudnikov Anici Bider.

V imenu občine in župana, ki je bil v tem času odsoten, je zbrane nagovoril predsednik krajevnega odbora Nazarje Ivan Turk. Dejal je, da so na Občini ponosni, da se je ponudba v toplarju kljub nekaterim težavam obdržala. Tržničarji že pet let oskrbujejo prebivalce s pristnimi, domačimi in lokalno pridelanimi prehranskimi izdelki, občina pa jih pri tem podpira. »Prepričani smo in želimo si, da bi bilo tako tudi še naprej,« je dejal Turk in čestital ob petletnici.

Tokrat so na stojnici sodelovali tudi varovanci VDC Saša – enota Vrba Nazarje, ki so prikazali izdelovanje ličnih in uporabnih predmetov iz gline. Predstavili so tudi, kako se v take izdelke vtiskajo čipkasti vzorci.

Obiskovalci so si poleg redne ponudbe, ki je na voljo vsako soboto dopoldne, tokrat lahko ogledali še, kako se pripravi zdrav zajtrk iz lokalnih živil. Seveda so dobrote lahko tudi poskusili, še več pa je za degustacijo ponujala posebej za to priložnost pripravljena in praznično pogrnjena stojnica. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!