Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

delno oblačno
Ponoči bo dež večinoma ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem okoli 15 °C.
11°C | 24°C
ponedeljek, 22.09.2018
15°C | 18°C
torek, 24.09.2018
10°C | 20°C
sreda, 25.09.2018
2°C | 17°C
četrtek, 26.09.2018
1°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Koncert ob desetletnici Ljudskih pevk Lipa


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
28.09.2017      13:52
A A

Koncert ob desetletnici Ljudskih pevk LipaDeli:

V Šmartnem ob Dreti so v soboto, 16. septembra, pripravili slovesnost ob desetletnici delovanja Ljudskih pevk Lipa, ki delujejo v okviru domačega kulturnega društva. Pevke so ob tej priložnosti s strani Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti, izpostava Mozirje, prejele srebrna Maroltova priznanja, dva dni kasneje pa so bile na proslavi praznika Občine Nazarje nagrajene še z bronastim grbom občine.

Na koncertu v Šmartnem ob Dreti se je na odru poleg ubranega petja jubilantk zvrstilo še lepo število njihovih pevskih prijateljic in prijateljev, ki prepevajo v različnih sestavih v Zgornji Savinjski dolini in širše. Da lepa ljudska pesem ne bo šla v pozabo, so dokazali učenci šmarške podružnične šole s svojimi učiteljicami, trije mladi domačini pa so zaigrali na harmonike.

Slavljenke je nagovoril tudi župan Občine Nazarje Matej Pečovnik. Čestital jim je za neutrudno delo na področju ohranjanja slovenske ljudske pesmi in dodal, da je bila pesem našim ljudem spremljevalka tako v težkih kot v veselih trenutkih življenja. Izrazil je veselje, da prepeva tudi mlajša generacija, kar je zagotovilo, da ljudska pesem ne bo izumrla.

Pevkam so voščili še številni zbrani in jim zaželeli, da bi njihova pevska poustvarjalnost, dobrodelnost in veselje do domače besede razveseljevala nje same in občinstvo še ob mnogih priložnostih. Pevke pa so se za pomoč in podporo s šopkom zahvalile predsednici KD Lipa Nataši Bele. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!