Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.01.2018

pretežno jasno
Danes bo večino dneva precej jasno. Zapihal bo jugozahodnik, ki se bo popoldne še nekoliko okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 °C.
-4°C | 10°C
petek, 19.01.2018
0°C | 6°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 7°C
nedelja, 21.01.2018
-3°C | 6°C
ponedeljek, 22.01.2018
-5°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
10°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

IZLET V BOTANIČNI VRT IN NA ŠANCE


DRUŠTVA

| |
23.05.2015      23:11
A A

IZLET V BOTANIČNI VRT IN NA ŠANCE


V soboto, 9. maja, smo nazarski planinci različnih starosti obiskali naše glavno mesto, Ljubljano. Ogledali smo si Botanični vrt Univerze v Ljubljani in se povzpeli na Šance na Grajskem griču sredi Ljubljane.


Deli:

Pod vodstvom sodelavke botaničnega vrta smo si najprej ogledali rastlinjak s številnimi zanimivimi tropskimi rastlinami, o katerih je vedela gospa povedati marsikaj zanimivega. Videli smo poprovec, bananovec, kavovec, praproti, palme,... Žal ananasa, ki je najmlajše najbolj zanimal, ni bilo.

 

Nato smo se podali med skalnjake, kjer smo spoznali nekaj gorskega cvetja in izvedeli, kaj vse je treba početi, da se gorske rožice v Ljubljani dobro počutijo. V tretjem delu vodenega ogleda smo se sprehodili skozi arboretumski del vrta.

 

Ko smo si vrt temeljito ogledali in se malce spočili, smo se odpravili na pravo planinsko označeno pot. Knafelčeva markacija nas je vodila na Šance, kjer so imeli otroci (in tudi nekati odrasli) veselje s štampiljko (žigom) vezne pot po oddajniških točkah RTV Slovenija, saj na Šancah stoji radijski oddajnik. Čeprav nebo ni bilo kristalno jasno, smo se lahko razgledovali daleč naokoli, seveda najbolj v smeri domačih gora.

 

Več informacij in fotografij o dogodku si lahko ogledate na naši spletni strani.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PLANINSKO DRUŠTVO NAZARJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!