Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, sneženje se bo od jugovzhoda okrepilo in se razširilo nad večji del Slovenije. Le ob morju ter ponekod na Goriškem bo deževalo. Nekoliko se bo okrepila tudi burja na Primorskem. Najnižje jutranje temperature bodo od -4 do 0, na Primorskem od 1 do 4 °C.
-1°C | -2°C
petek, 23.02.2018
-2°C | -1°C
sobota, 24.02.2018
-1°C | -1°C
nedelja, 25.02.2018
-7°C | -6°C
ponedeljek, 26.02.2018
-13°C | -7°C
Opozorila
Sreda, 21.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 120 km na uro.
-1°C
-2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

KRUH™, razstava del Blanke Kefer


KULTURA

| |
14.01.2015      8:13
A A

KRUH™, razstava del Blanke Kefer


V petek, 16. januarja ob 19. uri odpira vrata fotografska razstava, avtorice Blanke Kefer z Mute. Organizator, JSKD Območna izpostava Radlje ob Dravi tako z jubilejno 10. razstavo zaključuje cikelj fotografskih razstav.


VABILO
VABILO
Deli:

»Čeprav je večina razstavljenih fotografij izrazito estetiziranih oz. poetičnih in bi lahko funkcionirale tudi ločene vsaka zase, je Blanka Kefer ciklus vendarle oblikovala po maniri reportaže in vključila tudi človeka – tistega, ki z znanjem, spretnostjo in marljivimi rokami na koncu vpliva na to ali bo kruh dober, kar spet odloča o tem ali ga bo prodal ali ne.« je v uvod kataloga zapisal Tomo Jeseničnik.

Blanka Kefer (1980, Slovenj Gradec) je po končani Osnovni šoli Muta obiskovala Srednjo šolo za oblikovanje in fotografijo, smer fotografija, v Ljubljani. Študirala je filozofijo (l. 2008 diplomirala z  nalogo “Vloga in pomen fotografije v konceptualni umetnosti”)   in nemški jezik na Filozofski fakulteti v Mariboru; v okviru programa Socrates - Erasmus pa je l. 2002-2003 obiskovala tudi Karl-FranzensUniversit­­ät v Grazu. Sodelovala je na številnih skupinskih fotografskih razstavah ter imela več samostojnih razstav. Od l. 2012 je zaposlena kot fotografinja in content manager pri ichkoche.at  na Dunaju, kjer je aktivna predvsem na področju fotografiranja hrane, v prostem času pa tudi na drugih fotografskih področjih.

V glasbenem programu bo sodeloval The Saxtopus. Danijel Lauko (Muta) in Simon Širec (Novo Mesto sta klasično izobražena saksofonista, ki intenzivno delata na tem, da najdeta inovacijo za svoj glasbeni izraz. Že leto dni se trudita odkriti edinstven zvok, ki bi ga rada publiki predstavila na prav poseben način. Strmita k razvoju in odkrivanju novih tehnik igranja na saksofon in flavto. Na ta način želita svojim poslušalcem predstaviti spekter zvočnih efektov, ter zmožnosti igranja, ki jih ponujata omenja instrumenta. 

Razstava bo na ogled v razstavišču Knjižnice Radlje ob Dravi od 16. januarja do 21. februrja 2015.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Muta!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!