Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
5°C | 21°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

3. Nočni tek in pohod "V spomin Ruth"...


ŠPORT, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
29.12.2014      17:23
A A

3. Nočni tek in pohod "V spomin Ruth"


Družinska zimska pravljica v Mozirju!


čakanje na štart
čakanje na štart
Deli:

Včerajšnji 3. nočni pohod in tek ob Savinji je minil, kot smo si prejšnja leta le želeli. Še več ljudi in sneg, mnogi so prišli tudi s svojimi hišnimi ljubljenčki psi. Število 120 udeležencev bi bilo vsekakor večje, a so se mnogi ustrašili razmer na cesti. 

 

Čeprav je čez noč zapadlo približno 30 cm snega, nismo bili prvi na progi, tako da je okoli 30 tekačev tudi odteklo 5 in 10 km progo, družine pa so uživale v skupnem pohodu na 5 km. Poseben čar je dala snegu še noč, saj je bilo potrebno imeti s sabo naglavno luč ali kakšno drugo svetilo.

Kot se spodobi za dogodek, ki je posvečen spominu na Ruth Podgornik-Reš, je na kratko svoje spomine na Ruth povedala Berny Čeplak Poznič, na koncu pa se ji poklonili še z rožicami, ki so nato odplavale po Savinji in z minuto molka. Letos je v njen spomin tekel tudi njen sin Miha, ki je bil vidno ganjen, koliko ljudi se je prišlo aktivno poklonit Ruth.

Štart je bil na Sejmišču pri Mozirskem gaju, nato pa po ob Savinji do Nazarja mimo gradu Vrbovec, ki je svetil v soju novoletnih luč, ter po desni strani brega Savinje nazaj na izhodiščno točko. Na cilju se je nadaljevalo druženje vseh udeležencev s toplim čajem, domačo potico in gibanico, otroci pa so še naprej skupaj s svojimi štirinožnimi prijatelji uživali v snegu.

Hkrati je zadnje kadre za nov dokumentarec Krog posnela ekipa mednarodno uspešnega dokumentarnega filma Ruth 246,8. Gre za nadaljevanje z osredotočanjem na spomin, pogum in izpolnitvi obljub njenih otrok ter bo doživel premiero 13. januarja v Radovljici.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mozirje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!