Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
14°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Gostovanje v Maria Saal, Avstrija


KULTURA, OBČINSKE

| |
17.09.2014      19:27
A A

Gostovanje v Maria Saal, AvstrijaDeli:

 

Občina Gornji Grad je od leta 2006 pobratena z občino Maria Saal, ki leži na Gosposvetskem polju v bližini Celovca. Izmenjava izkušenj na vseh področjih je navezala tople stike med prebivalci obeh občin. Predvsem se lahko tu izpostavi kulturno sodelovanje. V letošnjem letu je ob čebelarskem prazniku v Gornjem Gradu gostovala godba iz Maria Saal, obisk pa je prvo septembrsko nedeljo vrnila Godba Zgornje savinjske doline.

 

V Maria Saal poteka na omenjeni vikend tako imenovana Maria Saalska jesen. Prireditev, ki se začne s svečano mašo, se nadaljuje na krajevnem trgu s kulturnim programom. V njem so sodelovali domači nonet, godba ter folklorna skupina. Program pa je obogatila tudi Zgornje savinjska godba. Dogajanje se je nato preselilo na prireditveni prostor. Godbeniki naše doline so se predstavili s polurnim koncertom in navdušili tamkajšnjo poslušalstvo. Stil izvajanja koračnic je pri nas drugačen kot na avstrijskem, zato so še toliko bolj z zanimanjem prisluhnili programu.

 

Pred odhodom domov so si godbeniki ter predstavniki občine Gornji Grad ogledali še koroški muzej na prostem. Gre za prikaz 400 let stare koroške gradbene kulture. V idilično okolje so postavili stare kmečke hiše, kašče, mline. Objekti so opremljeni z vso opremo, ki se je uporabljala v tistih časih.

 

Izmenjava godb je zopet pokazala, da tudi glasba ne pozna meja in nakazuje nadaljnje sodelovanje med obema orkestroma, kakor tudi občinama.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mozirje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!