Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

delno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
6°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
4°C | 21°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

GOSTJE DRŽAVNEGA SREČANJA HRVAŠKIH GODB


KULTURA, TURIZEM

| |
24.06.2015      9:36
A A

GOSTJE DRŽAVNEGA SREČANJA HRVAŠKIH GODB


Novi Vinodolski je 13.6.2015 gostil 29. srečanje hrvaških pihalnih orkestrov. Skozi celotno pomlad so potekali regijski izbori in v tem poznanem obmorskem letovišču je sodelovalo pet najboljših orkestrov A kategorije. S koncertnim programom obveznih skladb in skladb po lastnem izboru je strokovna komisija izbrala najboljše tri orkestre.


Godbeniki so si ogledali tudi del turistične ponudbe kraja Novi Vinodolski
Godbeniki so si ogledali tudi del turistične ponudbe kraja Novi Vinodolski
Deli:
Javni sklad za ljubiteljsko kulturo Slovenija in Hrvaški sabor kulture zgledno sodelujeta že mnogo let. Plod sodelovanja so tudi izmenjave različnih kulturnih programov. Na tokratnem tekmovanju je Slovenijo kot gost predstavljala Godba Zgornje Savinjske doline. To čast si je pridobila z lansko absolutno zmaga na državnem tekmovanju slovenskih pihalnih orkestrov v prvi težavnostni stopnji.

 

Po ogledu glavnih znamenitostih mesta in okolice v organizaciji tamkajšnje turistične zveze je sledila tonska vaja v kulturnem domu, kjer je tekmovanje potekalo. V vročem dnevu je nato še kako prijala ohladitev v morju. Po končanem tekmovalnem delu hrvaških orkestrov pa koncert. Godba Zgornje Savinske doline je predstavila del lanskega zmagovalnega tekmovalnega programa, od navdušenega občinstva pa se je poslovila s Slovenskimi pozdravi Slavka Avsenika. Celotno prireditev je snemal tudi hrvaški nacionalni radio.

 

Vsekakor je takšno gostovanje za Zgornje savinske godbenike še ena nagrada za vse njihove uspehe v preteklosti in spodbuda za nadaljnje delo.

 

 

Matej Kranjc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KD GODBA ZGORNJE SAVINJSKE DOLINE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KD GODBA ZGORNJE SAVINJSKE DOLINE
KD GODBA ZGORNJE SAVINJSKE DOLINE
HRIBERNIKOVA 0001
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
UPORABA ZELIŠČ IN ZAČIMB V VSAKDANJEM ŽIVLJENJU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.