Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 26°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

S FOTOGRAFI NA DUNAJU


KRONIKA

| |
27.06.2013      18:13
A A

S FOTOGRAFI NA DUNAJUfotografi na dunaju
fotografi na dunaju
Deli:

Bil je petek, ko smo se podali na Dunaj. Ja,res,prav   berete, na Dunaj.

Iz Ljubljane sta se podali dve skupini  fotografov. Ena iz Iga, druga pa iz DU Ljubljajna Tabor. Tretjo skupino fotografov, udeležencev mednarodnih – medgeneracijskih delavnic MIX&GES smo pobrali v Mozirju Bili smo kaj pisana druščina. Štiri upokojene gospe in en bradati gospod. Z nami so se na pot podale še dve mladenke in en mladenič Pa še gospodična iz ZDUS-a, ki je ves čas skrbela za  naša brezskrbno počutje.

Popotovanje se je pričelo  v veselem klepetu medsebojnega spoznavanja,kmalu pa je klepet v malem avtobusu potihnil in potnice so ob prijetnem brnenju motorja kaj kmalu usnule. Kot fotografi smo seveda zaspance shranili v svoje fotoaparate. Predramili,smo se šele v znanem motelu ob avstrijski avtocesti.

Kratek postanek, osvežilna kavica in ponovno požiranje kilometrov proti avstrijski prestolnici.

Črna noč se je že naredila, ko smo prispeli v morje luči starodavnega Dunaja. Dobri,p nezmotljivi Garvin nas je kaj kmalu pripeljal do hotela Tabor v Taborstrase. Hitro smo se namestili in odhiteli na spoznavni večer z našimi novimi prijatelji iz še štirih držav. Ob večernem prigrizku smo že navazovali prijateljstva z skupinami iz Škotske, Danske,Nemčije in Avstrije.

Kako je pravzaprav svet majhen ! Po kratki ,a mirni noči smo se prebudili v naš prvi dunajski dan. Prav na hitro zaužit zajtrk ( saj je za nekatere bila noč kratka in že se podamo po dunajski ulicah do glasbene šole, kjer sol gostitelji pripravili dvorano za prve delavnice. Eden za drugim smo predstavili svoje foto projekte. Eden bolj zanimiv od drugega. Tudi slovenska predstavitev naloge, ki je bila delo naše Brede,predstavila pa sta ga  Lada in Tilen, je doživel veliko zanimanje in na koncu aplavz.

Prav vzburljivo smo preživeli sobotno popoldne. Popoldanski čas je naša mala slovenska skupinica preživela v raziskovanju znamenitega dunajskega Pratra. Že prihod v Prater je bila mala avantura. Vožnja z tramvajem in  še s podzemno železnico, pa nato še malo peš  in že smo se znašli pred svetovno znanim zabaviščem. Kam najprej ?  Seveda na velikansko razgledno kolo, od koder je pred nami kot na dlani ležal ves Dunaj. Za strah pregnati še dobro dunajsko kavico in nato peš proti hotelu. Da je avstrijska prestolnica ponoči res atraktivna, pričajo fotke, ki smo jih to popoldne posneli 
Povezave:d-u.si/mozirje/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mozirje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!