Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 25.05.2018

pretežno oblačno
Zvečer bodo nevihte postopno zamrle. Ponoči se bo na Primorskem delno zjasnilo. Drugod bo zmerno do pretežno oblačno, ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 °C.
12°C | 25°C
sobota, 24.05.2018
12°C | 24°C
nedelja, 26.05.2018
12°C | 25°C
ponedeljek, 27.05.2018
12°C | 28°C
torek, 28.05.2018
14°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 24.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

INVAZIVKE SO AGRESIVNE


DOGODKI, DRUŠTVA, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
23.10.2017      7:32
A A

INVAZIVKE SO AGRESIVNEDeli:

 

 

V okviru projekta za ozaveščanje, usposabljanje in ukrepanje za invazivne tujerodne  vrste (ITV) v gozdu (LIFE ARTEMIS) je Zavod za Gozdove Slovenije, območna enota Nazarje  v četrtek, 19. oktobra 2017 pripravil delavnico usposabljanja za sodelovanje v sistemu za zgodnje obveščane in hitro odzivanje (ZOHO) na tujerodne vrste v gozdu.

 

Namenjena je bila predvsem lastnikom gozdov in vsem, ki so radi in pogosto v naravi. To so lovci, taborniki, gobarji, ribiči, planinci in drugi.

 

Žal se lastniki gozdov na vabilo niso odzvali, čeprav predstavljajo invazivke za gozd, ki je njihova lastnina in zanje vir dohodka, vse večjo grožnjo. Toliko bolj pa ta problematika zanima planince, ki so sestavljali veliko večino udeležencev. Poleg njih je bilo prisotnih tudi nekaj mladih, nadebudnih gozdarjev.

 

Invazivke se vztrajno širijo v gozd in tudi v gorski svet sredogorja, v okolice planinskih koč, poti in izhodišč teh poti (parkirišč). Zato je zanimanje zanje med planinci razumljivo – širjenje invazivk je najlažje in najuspešnejše preprečiti ali vsaj omejiti na samem začetku. V to smer je šla tudi razprava na delavnici.  Pri tem jim je lahko v pomoč spletna in mobilna aplikacija »invazivke«, s katero jih lahko spoznavajo ter označujejo njihova nahajališča.

 

Kogar ta problematika zanima, bo našel na tem portalu veliko zanimivih informacij in dostop do pregledne literature na tem področju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mozirje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!