Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

jasno
Ponoči bo na Primorskem še precej jasno, v notranjosti Slovenije pa se bo postopno pooblačilo. Še bo pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Jutranje temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 4 °C.
0°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
-1°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
1°C | 3°C
torek, 20.11.2018
1°C | 3°C
sreda, 21.11.2018
1°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 16h
Danes in jutri bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
0°C
8°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Hiša polna otrok


NOVICE

| |
03.08.2017      22:01
A A

Hiša polna otrokDeli:

Večino julija je naša Hiša – Hiša Sadeži družbe Žalec, dihala čisto drugače, kot sicer. Konec minulega tedna smo namreč v naši Hiši zaključili tritedenski program otroškega tabora. V tem času so bili naši prostori polni otroške razigranosti, ustvarjalnosti in seveda mladostne energije.

 

Otroški tabor je bil namenjen otrokom starim od 6 do 11 let in je potekal preko celega dneva – od polosme zjutraj, do polpete popoldne. Tabori so bili odlično obiskani, saj nas je vsak dan obiskalo več kot 10 otrok, nekatere dni pa jih je bilo z nami tudi 15 in več.

 

Da otrokom ni bilo dolgčas, smo poskrbeli predstavniki Hiše in naši številni prostovoljci. Pripravili smo različne ustvarjalne delavnice. Z Andrejo Kotnik iz trgovine unikatnih izdelkov Kopos smo izdelovali zapestnice, z našo prostovoljko Evo Zupanc ribice iz papirja in lovilce sanj, z Martino Felicijan smo izdelovali čudovite rožice iz papirja, s Keiko Miyazaki smo spoznavali origami, počeli pa smo še marsikaj zanimivega. Risali smo stripe, barvali pobarvanke, otroci so se razgibali med gibalnimi igrami, takrat, ko nam je to dopuščalo vreme, pa smo se v dopoldanskem času zabavali med igro na žalskih igriščih. Še nogomet smo zaigrali. Skupaj smo plesali z Evo in s prostovoljkama Majo Knapič ter Zalo Božanič, trenirali smo tai chi z Dragico Kulić in se preizkusili celo v meditaciji s Tomažem Miheličem. Poslušali smo pravljice, igrali različne družabne igre in spoznavali številne kulture – indijansko, indijsko, japonsko… Nekajkrat smo spekli pecivo, pravi hit pa je bila pica, ki je bila na jedilniku tedensko in so si jo otroci lahko pripravili sami.

 

Tedni so za otroke minili polno in hitro, tako da so se mnogi kar težko poslovili od naše Hiše.

 

Udeležba na taborih je bila brezplačna, saj naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija  iz Evropskega socialnega sklada ter Občina Žalec.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mozirje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.11.2018
Danes ni dogodkov.
20.11.201 | Ostalo
Žensko podjetništvo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.