Logo MojaObčina.si

Moravske Toplice

JUTRI
33°C
16°C
ČE.
35°C
18°C
5970

Razstava netopirjev, Kančevci

V nekdanji šoli v Kančevcih so odprli prvo stalno razstavo o netopirjih v Sloveniji. Na razstavi so celostno predstavljeni netopirji, njihovi življenjski prostori, pripravili pa so tudi prikaz zvezdnega neba. Da je razstava postavljena v nekdanji šoli, ni naključje, saj je prav na podstrešju te šole eno od dveh znanih kotišč malega podkovnjaka na Goričkem. Netopirji so tukaj med aprilom in oktobrom in da bi to kotišče ohranili, je KP Goričko z lastnikom šole, župnijo Kančevci, sklenil dolgoročen dogovor o varstvu netopirjev.

 

Dosegljivost in informacije: 

Nekdanja šola v Kančevcih (poleg Doma duhovnosti) 

Kančevci 38

9206 Križevci

 

Informacije: Krajinski park Goričko 

park.goricko@siol.net , + 386 2 551 88 61

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi