Logo MojaObčina.si
DANES
1°C
-6°C
JUTRI
3°C
-1°C
Oceni objavo

Zbiranje vlog oškodovancev - neurje med 17. in 25. julijem 2023

Občina Mokronog.-Trebelno obvešča, da bo na podlagi sklepa Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje, št. 844-27/2023-85 – DGZR z dne 26. 7. 2023, pričela z zbiranjem vlog oškodovancev, ki so utrpeli škodo na zemljiščih, stavbah oziroma na infrastrukturi in vodotokih zaradi posledic neurja z dežjem, vetrom, zemeljskimi plazovi in poplavami med 17. in 25. julijem 2023.

Vloge za prijavo škode (obrazci 1, 3, 4 in 5) so na voljo na spodnjih povezavah in v sprejemni pisarni Občine Mokronog-Trebelno. K izpolnjeni vlogi je potrebno priložiti fotografije, iz katerih je razvidna nastala škoda.

Škodo na stvareh se ocenjuje na:

  • obrazcu 1 - kmetijska zemljišča,
  • obrazcu 3 - uničen objekt,
  • obrazcu 4 - delna škoda na objektih in
  • obrazcu 5 - gradbeno inženirska infrastruktura (transportna infrastruktura, industrijski cevovodi, vodni objekti in drugo).
 

Izpolnjeno vlogo s prilogami pošljite na naslov Občina Mokronog-Trebelno, Pod Gradom 2, 8230 Mokronog, s priporočeno pošiljko, ali oddajte osebno v prostorih Občine Mokronog-TRebelno do vključno 11. avgusta 2023.

 

Prosimo, da prijavite le škodo, ki je nastala kot posledica neurij. Po prejemu izpolnjene vloge posameznega oškodovanca bo škodo na terenu ocenila občinska komisija za ocenjevanje škode ob naravnih in drugih nesrečah, ki je imenovana s strani župana Občine Mokronog-Trebelno.

 

Za dodatna pojasnila se lahko obrnete na Občino Mokronog-Trebelno (marijana.jereb@mokronog-trebelno.si ; 07 34 98 263).

Oglejte si tudi