Logo MojaObčina.si
DANES
12°C
10°C
JUTRI
19°C
3°C

Sprememba prometnega režima na območju preboja Radna vas

Inšpektorat RS za okolje in prostor, Območna enota Novo mesto, je izdal Odločbo št. 06122-2405/2022-6, s katero zapira lokalno cesto v preboju Radna vas. Prepoved uporabe velja do izdaje uporabnega dovoljenja, ki ni bilo pridobljeno za navedeno cesto. Občina je nemudoma pričela z aktivnostmi s katerimi bi ponovno vzpostavili prevoznost odseka ceste (pojasnilni dopis, pritožba zoper izdano odločbo, postopek pridobitve uporabnega dovoljenja, vzpostavitev prometa po drugih cestnih odsekih za občane in šolske prevoze).  

V času rešitve pritožbe zoper izdano odločbo oz. do pridobitve ustreznih dovoljenj, bo na območju preboja izvedena sprememba prometnega režima. Z 18. 1. 2023 bo izvršena odločba s popolno zaporo ceste skozi preboj Radna vas in ponovno vzpostavljen promet na cesti na delu odseka LC 425613 z zožanjem vozišča na en prometni pas (v stacionažah od km 2,130 do km 2,210). Začasni prometni režim bo vzpostavljen do 18. 3. 2023 oz. do pridobitve ustreznih dovoljenj.

Hvala za razumevanje.

Občina Mokronog-Trebelno

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi