Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 21°C
petek, 27.10.2017
8°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tekmovanje za zlato Vegovo priznanje


OSNOVNA ŠOLA

| |
22.05.2012      13:47
A A

Tekmovanje za zlato Vegovo priznanjeV učilnicah so tekmovalce pričakala darilca prijaznih donatorjev
V učilnicah so tekmovalce pričakala darilca prijaznih donatorjev
Deli:

Pravijo, da je matematika kraljica znanosti. Če je tako, smo v soboto, 21. 4. 2012, v Osnovni šoli Mokronog gostili kar 75 princev in princes. No, pravzaprav so bili to učenci 7., 8. in 9. razredov iz belokranjskih, dolenjskih ter posavskih osnovnih šol. Ljubezen do matematike, predvsem pa trdo delo in bogato znanje, so jim omogočili uvrstitev na 48. državno tekmovanje iz matematike za zlato Vegovo priznanje.

Tekmovalce so s kratkim kulturnim programom razvedrili učenci osnovne šole ter lutkarici, ki sta svoj glas posodili škratoma Mokronožcema. Uspešne matematike sta nagovorila tudi ravnateljica šole ter župan občine Mokronog-Trebelno.

Po dvournem reševanju nalog so mladi matematiki zadovoljni odhajali domov (tudi zaradi darilc, ki so jih za svoj trud dobili od različnih sponzorjev), hkrati pa v sebi nosili pričakovanja in želje po odličnih rezultatih.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OŠ MOKRONOG? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!