Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.08.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno.
9°C | 25°C
sreda, 23.08.2017
11°C | 28°C
četrtek, 24.08.2017
13°C | 32°C
petek, 25.08.2017
16°C | 33°C
sobota, 26.08.2017
16°C | 34°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
25°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kolesarski klub Tempo na etapni dirki 8. ......


ŠPORT

| |
28.03.2012      10:30
A A

Kolesarski klub Tempo na etapni dirki 8. Trofej IstraturistDeli:

Člani kolesarskega kluba Tempo smo se udeležili 3 dnevne etapne dirke, ki je potekala od 23. do 25. marca v okolici Umaga, katera je bila tudi prva dirka iz letošnjega koledarja. Na startu smo bili prijavili trije kolesarji in sicer Jani Pogačar, Aleš Petrič ter Rok Ruperčič.

Prvi dan dirke je bil na sporedu 6,5 km dolg gorski kronometer. Zaznamoval ga je predvsem zelo strm tri kilometrski odsek kjer je naklon ceste večkrat presegel 20%. Kronometer so vsi trije naši tekmovalci odpeljali dobro in tako ostali v boju za visoka mesta v skupni razvrstitvi.

Naslednji dan je sledila 65 kilometrska krožna cestna dirka. Profil trase je bil dokaj valovit zato je bilo pričakovati pobeg, kar je že v drugem krogu uspelo Alešu in kolesarju iz KK Tropovci. Ob uspešnem zaviranju glavnine ostalih dveh članov KK Tempo sta si ubežnika nabrala kar lepo prednost. Vendar je po dveh krogih bega Aleš nesrečno padel. Kasneje sta z Rokom in še dvema kolesarjema poizkušala uloviti glavnino vendar jim to ni uspelo, zato sta si privozila nekaj minut zaostanka. Janiju se je uspelo obdržati v glavnini vse do konca in s tem si je zagotovil dobre možnosti za naskok na tretje mesto v kategoriji.

Kot zadnja etapa je bila na sporedu prav tako krožna 64 km dolga tehnično zahtevna preizkušnja. Na startu se je ekipi pridružil še Janez Pogačar. Že kmalu po startu je sledil pobeg v katerem je bil tudi Janijev konkurent za stopničke, prednost pa je skokovito naraščala. Člani KK Tempo in ASD Barbariga Franco Gomme so se podali v lov za ubežniki, ki so bili po nekaj krogih tudi ujeli. Kmalu se je v beg podal Jani in še z enim kolesarjem sta si privozila dobro minuto razlike. Žal jima prednosti ni uspelo zadržati do konca saj sta bila ujeta le 300 metrov pred ciljem, s čimer je Jani izgubil boj za tretje mesto v kategoriji. Aleš je v cilj pripeljal s prvo skupino, Rok in Janez pa z nekaj minutnim zaostankom.

V skupni razvrstitvi je bil z 4. mestom v katergoriji in 12. generalno najboljši Jani Pogačar , Aleš Petrič je dosegel 6. mesto v kategoriji in 20. generalno ter Rok Ruperčič 9. v kategorijiin 23. generalno.
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!