Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
8°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zmagali v Portorožu, na Vurberku in ...


KULTURA

| |
19.06.2012      13:58
A A

Zmagali v Portorožu, na Vurberku in ...


Ansambel Nemir, ki ima sedež v Mokronogu, je v zadnjem mesecu pogosto na zmagovalnih stopničkah. Na tečaju v oddaji Na zdravje je njihova pesem Na sipinah prejela naziv Pesem poletja. S festivala Vurberk pa so se vrnili kot absolutni zmagovalci.


Deli:

V portoroški Alayi, kjer je 25. maja potekala finalna oddaja Na zdravje, so gledalci prvega programa TV Slovenija izglasovali pesem Na sipinah za pesem poletja. Glasbo in besedilo za zmagovalni valček sta napisala Vera Šolinc in Franc Šegovc, izvedel pa ansambel Nemir.

 

Uspehe so "želi" tudi na 21. festivalu narodno-zabavne glasbe Vurberk, kjer so 16. junija osvojili kar štiri nagrade. Strokovna komisija jim je podelila "Plaketo Lojzeta Slaka" za izvedbo, plaketo za najboljšo skladbo po izboru radijskih postaj Slovenije za polko "Se ujeti ne pustim" ter nagrado občinstva. Seštevek ocen strokovne komisije, komisije radijskih postaj in glasovanje občinstva pa jih je prinesel Zlatega zmaja in tako so postali absolutni zmagovalci festivala.

Z optimizmom se pripravljajo na prihajajoče julijske festivale na Ptuju in Števerjanu, v načrtu pa imajo tudi koncert ter izid nove zgoščenke. 

V teh dneh bodo, poleg Špele Grošelj,  poskrbeli še za dobro vzdušje na tradicionalni Kresni noči v Mokronogu.

 

Foto: Milan Simčič in Boris Kovačič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!