Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 23°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

PREVIDNO S PIROTEHNIKO


OBVESTILA

| |
30.11.2011      20:25
A A

PREVIDNO S PIROTEHNIKO


Neprevidna in nepremišljena uporaba pirotehničnih izdelkov pogosto povzroči telesne poškodbe (opekline, raztrganine rok, poškodbe oči, itd), vznemirja ljudi in živali ter onesnažuje okolje.


Deli:

Policija se vsako leto znova srečuje s pojavi množičnega metanja petard in uporabo drugih pirotehničnih izdelkov. Medtem ko je metanje petard nekaterim posameznikom in skupinam zabava, je za večino državljanov neprijetno dejanje.  

Policisti Policijske postaje Trebnje bodo storili vse, da bi omejili nezakonito uporabo in zmanjšali možnost poškodb. Dosledno bodo ukrepali proti vsem, ki bodo metali petarde oziroma uporabljali druge pirotehnične izdelke, kjer to ni dovoljeno (v šolah, v bližini šol, vrtcev, zdravstvenih domov, bolnišnic, domov za ostarele, športnih objektov, cerkvenih objektov in na drugih krajih, kjer se zbira večje število ljudi).

 Zavedati se moramo, da je neprimerna uporaba pirotehničnih izdelkov problem vseh, zato prosimo vse, predvsem pa starše, skrbnike, učitelje in vzgojitelje, da z opozarjanjem na nevarnosti in možne posledice takega početja ter s svojim zgledom pripomorejo k preprečevanju in zmanjšanju posledic. Uporaba pirotehnični sredstev je po zakonu dovoljenja od 26. 12. 2011 do 2. 1. 2012.

                               Janez ŠENICA

          vodja policijskega okoliša 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!