Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
5°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 7°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Občina Mokronog-Trebelno v projektu Očistimo ......


OBČINSKE

| |
10.02.2012      18:00
A A

Občina Mokronog-Trebelno v projektu Očistimo Slovenijo 2012Deli:

Pričele so se priprave na ponovitev velike prostovoljske okoljske akcije Očistimo Slovenijo 2012, ki bo potekala 24. marca 2012, v šolah in vrtcih pa 23. marca 2012. Tokrat ne bomo čistili samo Slovenije. Milijoni prostovoljcev bomo del največje okoljske akcije v zgodovini človeštva, akcije, ki bo združila svet, World Cleanup 2012. Skupaj bomo  očistili naš planet milijonov ton odpadkov. Na ta dan se bo pisala zgodovina.

Verjamemo, da boste tudi vi z nami krojili čisto zgodbo o uspehu.

Akcija bo potekala po uspešnem zgledu projekta Očistimo Slovenijo v enem dnevu!, v katerem se je 17. aprila 2010 združilo več kot 270.000 prostovoljcev. Podobne velike prostovoljske čistilne akcije je izvedlo še 11 držav s skupno več kot 1,5 milijona sodelujočimi prostovoljci. Od vseh je bila Slovenija daleč najbolj uspešna.

Lanskemu čiščenju Slovenije so se pridružile prav vse slovenske občine. V nekaterih je udeležba dosegla skoraj polovico občanov. Akcija se je izkazala za pozitivno ne le z okoljevarstvenega, temveč tudi ekonomskega in socialnega vidika. Nastal je prvi vseslovenski register divjih odlagališč, velika odmevnost pa je pripomogla k višanju ozaveščenosti. Akcija je s svojo povezovalno noto močno vplivala na krepitev vezi med občani. Vse to viša kvaliteto našega življenja.

Tudi v naši občini smo takrat pokazali, da znamo stopiti skupaj in prevzeti odgovornost za svoj kraj, da si želimo v skrbi za čistejše okolje pokazati, da lahko skupaj marsikaj ustvarimo, spremenimo, dvignemo ozaveščenost. V tem duhu se Občina Mokronog-Trebelno ponovno pridružuje projektu Očistimo Slovenijo 2012 in vas vabi, da:

  • se prijavite na čistilno akcijo 24. 3. 2012
  • pomagate pri preverjanju, iskanju in popisovanju divjih odlagališč v občini
  • pomagate pri odvozu odpadkov
  • povabite vse družinske člane, prijatelje in znance, da se pridružijo čiščenju na dan akcije.

Na naši spletni strani vas bomo obveščali o aktivnostih in poteku akcije v občini. V primeru kakršnihkoli vprašanj in predlogov se lahko obrnete na občinskega koordinatorja akcije: Nataša Šuštaršič, E:natasa.sustarsic@ocistimo.si, T: 041 926 687

Vabimo vas tudi k spremljanju številnih ozaveščevalnih in promocijskih aktivnosti  projekta na spletni straniwww.ocistimo.si.

Verjamemo, da boste del največjega okoljskega projekta v zgodovini človeštva tudi vi in da si boste 24. marec označili v vašem koledarju že sedaj!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!